טוב ורע - אין דבר כזה!

עודכן ב: 23 פבר 2020

העולם שלנו מתחלק לטוב ורע - הצלחה או כישלון, אהבה או שינאה, פחד או ביטחון... בסופו של דבר כל המושגים האלה מייצגים נכון ולא נכון - רע וטוב. חונכנו להיות ״ילדים טובים״ ואנחנו גדלים עם התחושה שיש דרך נכונה לחיות, הדרך הטובה. אם לא הולכים בה - קורה משהו רע.

בגלל החינוך הזה, הרבה פעמים יש תחושה שאי שם יש מישהו שיודע מה נכון, או לא נכון ומה צריך לעשות כדי להיות אותו ״ילד טוב״. ובגלל שקיים המישהו הזה, הוא זה שמחזיק את התשובות ולכן מחפשים אותו כדי שיגיד לנו מה לעשות כדי להצליח ואם לא יגיד לנו מה לעשות, לפחות יאשר לנו את הבחירות שעשינו - נכון או לא נכון (כי הוא זה שיודע ואנחנו קצת פחות...)אין כזה דבר טוב ורע!

זה הזמן שלי לגלות לכם סוד מאוד חשוב: אין כזה דבר טוב ורע. אין נכון ולא נכון. אין מישהו שיתן לכם ציון בסוף הדרך אם עברתם או נכשלתם, אין דרך ארוכה שבסופה תגיעו לאור. אתם יוצרים לעצמכם את הטוב. כשאתם עושים משהו שמרגיש לכם נכון, משהו שאתם אוהבים, גם אם הסביבה חושבת שאתם טועים, או שהדרך שאתם הולכים לא טובה לכם אתם עושים לכם טוב. רק אתם יודעים מה נכון לכם. וגם הטוב הזה יכול בכל רגע להשתנות: עכשיו טוב לי ללמוד את המקצוע הזה/ להיות בזוגיות/ לעבוד בעבודה הזאת ומחר יכול להיות שכבר לא.טוב הוא לא תמיד נעים

חינכו אותנו שצריך להיות לנו נעים, ואם נעים לנו, אז כנראה שטוב לנו. אז זהו, שלא...

אנחנו חושבים שצריך להיות לנו טוב ואנחנו צריכים רק לשבת ולחכות לו. גם אם עכשיו נזיק לעצמנו בריאותית, נתנהג לסוביבים אלינו לא יפה, לא נאהב את עצמנו או אחרים, לא נקדיש זמן לדברים שאנחנו אוהבים, נזניח את עצמנו ועוד ועוד.

בשביל להגיע לטוב צריך קודם כל לרצות ואז לקחת אחריות! על החיים ועל הבחירות שעושים ולעבוד כדי שזה יקרה. צריך להשקיע, להתאמץ, להסתכן, להיפגע, להיחשף, להגיד את האמת, להתמודד עם חוויה לא נעימה, להתמודד עם פחדים, עם ביקורת, עם אנשים שאוהבים וזה - יכול מאוד לא נעים. זה לא אומר שזה לא טוב! הפחד מהלא נעים משתק אותנו וגורם לנו לשבת במקום, לא לזוז ולא להגיע לטוב. מי שמחליט שהוא רוצה שיהיה לו טוב בחיים, לוקח אחריות ועובר דרך ה׳לא נעים׳ הזה מהגלה עולם שלם של דברים טובים ויכול גם להשיג דברים שנראים הרבה פעמים לא אפשריים.
אז איך אפשר לדעת מה יעשה לי טוב?

מכירים את הקול הפנימי הזה, שלפעמים קצת חופר לנו וקצת מציק לנו ואומר לנו מה הוא רוצה, למרות שזה לא מתאים עכשיו, או קשה, או בלתי אפשרי, או לא מציאותי, אבל הוא עדיין שם ממשיך לדבר דווקא כשיש לנו רגע שקט, או כשאנחנו בדיוק מתים מעייפות והולכים לישון.

אז אותו קול פנימי יודע להגיד לנו מה יעשה לנו טוב. כל מה שצריך זה להקשיב לו. גם אם הוא אומר משהו ״לא הגיוני״ או לא מציאותי. רק ההקשבה לקול הזה יכולה לכוון אותנו לייעוד שלנו ולמה שנכון לנו.
רע - אין דבר כזה!

וזה חשוב לא פחות מלהבין מה עושה טוב. אין שום דבר שתעשו שהוא רע. בבסיסה של כל התנהגות, גם אם היא נתפסת כרעה, נמצא משהו טוב, נמצאת אהבה. אם בחרתם בחירה לא נכונה - לא עשיתם דבר רע. אם פגעתם במישהו בלי כוונה (או עם קצת כוונה, אבל בגלל שהתגוננתם) - לא עשיתם משהו רע. ניסיתם לעשות משהו טוב בשבילכם. זה לא אומר שצריך ללכת ולפגוע ובאנשים ולא... זה לא אומר שזה בסדר אם מישהו פגע בכם. אבל זה בהחלט אומר שאתם (או הם) לא רעים. וזה המקום להכניס קצת אהבה. תבינו את עצמכם, תאהבו את עצמכם, תסלחו לעצמכם על השגיאות שעשיתם (ועוד תעשו), תבינו שאין כזה דבר ״להיות מושלם״, או ״להצליח״, יש רק לחיות ולהיות, והחיים מורכבים מהרבה מאוד רגעים, בחלקם אנחנו גאים ובחלקם, קצת פחות. כשמתייחסים אל החיים כלמידה וצמיחה, גם ה״רע״ הופך נסבל קצת יותר והכעס (העצמי, או החיצוני) שבד״כ מלווה אליו פוחת וככה הכל נהיה קצת יותר טוב.
תסמכו על עצמכם ועל הבחירות שלכם.

בחירה חופשית היא ברכה. היא הדבר הכי חשוב שזכינו לו, גם במחיר ה׳לא נעים׳, או ה׳רע׳. לכל אחד יש את הייעוד שלו, את מה שנכון לו ואת מה שמתאים לו, את מה שמרגש אותו, משמח אותו ומלהיב אותו. לכל אחד תשוקה שונה. ובזכות השונות הזאת אנחנו יוצרים חברה שלמה ומאוזנת שכל אחד תורם לה בדרכו.

תקשיבו לקול הפנימי הזה, תנו לו להדריך אתכם. תסתכנו, תלמדו, תעזו ותעשו את מה שנכון לכם. רק לכם. לא מה שאמרו לכם שטוב, לא מה שיכניס לכם יותר כסף, או יגרום לכם להרגיש ביטחון. לכו עם מה שיגרום לכם להגשים את עצמכם - עם מי שאתם. זה יעשה לכם טוב ;)מי אני?

קוראים לי נועה ואת המסע שלי עם ההילינג התחלתי לפני יותר מעשור. למדתי אסטרולגיה, קריאה בקלפים, כירולוגיה (קריאה בכפות ידיים), עשיתי תואר ראשון בפסיכולוגיה ואני ממשיכה כל הזמן ללמוד. 

 

את שיטת הטיפול הייחודית לי פיתחתי לאחר שגיליתי שלבני הבכור - אור, יש גידול בראש ולרופאים לא היו פתרונות. 

היו לי שתי ברירות - לוותר, או לנסות לטפל בו ולעזור לו לחיות. את הבסיס ידעתי מאינטואיציה ואת השאר למדתי ופיתחתי תוך כדי הטיפולים בו. אור חי ללא טיפולים קונבנציונלים וללא תרופות שנה ו-8 חודשים מעבר למה שהרופאים העריכו שיחיה.
 

הטיפול באור לימד אותי לשלב את כל הידע שרכשתי, להשתמש באינטואיציות שלי ולהשתמש ביכולות שלי בשביל לאפשר לגוף לרפא את עצמו. 
 

אם אתם מרגישים שבא לכם שינוי - להרגיש טוב יותר בגוף ובנפש, אתם מוזמנים לחוות ריפוי שונה. זה תהליך מדהים ובמהלכו (ובסופו) המון טוב.
אני אשמח מאוד לפגוש אתכם.
 

התמונה שלי.png
נועה לוי - הילרית
054-3254777