top of page

הסוד העתיק מאחורי חנוכה - יום ההיפוך החורפי ומיסטיקה של חנוכה.חג חנוכה לפי המסורת היהודית נחגג לזכר נס פח השמן ונצחון המכבים על היוונים.

אבל מתחת לזה שוכנת מסורת עתיקה שהתקיימה עוד הרבה לפני שלחנוכה קראו חנוכה, והיא גם הסיבה שחוגגים את כריסטמס - חג המולד דווקא בעונה הזו שבשנה.


נסו רגע לדמיין את עצמכם בתקופה העתיקה, בזמנים שלא היה אור שאפשר להדליק בלחיצת כפתור.

האור הגיע רק מהשמש בבוקר, או בלילה מאש.

דמיינו את עצמכם בתקופה של חנוכה, כשהימים הולכים ומתקצרים. השמש הולכת ונעלמת. הפחד מהחושך שילך ויתעצם ואולי, יחד איתו, תעלם השמש... לתמיד...

חברו את התחושה הזו עם התחושה הנהדרת שיש לכם כשאתם הולכים ברחוב מואר

לעומת הפחד ואי הנוחות שיש לכם כשאתם הולכים ברחוב מאוד חשוך.


נרות החנוכה שדלקו בימים החשוכים ביותר והפיצו אור מכל החלונות

האירו את הרחובות ואת והרחיבו את הלבבות

הקלו על תחושת הפחד

והכניסו שמחה ותקווה.

זו בדיוק מטרת הגדלת האור בחג החנוכה.

מעשה אנושי שמבטל במידה מסוימת את השפעת כחות הטבע.


המיסטיקה מאחורי חג החנוכה


חג חנוכה, שלא במקרה, נחגג בזמן שהימים הכי קצרים בשנה והאור הכי מועט. ב 21.12 בכל שנה, מתקיים יום ההיפוך החורפי (וכמה יפה הנמורולוגיה שמאחורי המספר הזה - המשמעות של המספר 12 היא סוף ו- 21 הוא ההיפוך שלו). ביום ההיפוך החורפי יש הכי מעט אור והכי הרבה חושך.

מדובר בשלושה ימים שבהם החושך מגיע לשיא. מקסימום חושך. לאחר שלושה ימים שבה היום לא מתארך ולא מתקצר והשמש שוקעת בדיוק באותה הנקודה

כיוון השקיעה מתהפך (לכן יום ההיפוך) והימים חוזרים ומתארכים עד שמגיע יום ההיפוך הקיצי ב 21.6.

מאחר וחושך במסורות העתיקות (וגם באינסטינקט) מתחבר עם מוות

והחיים מתחברים אם אור (ויאמר אלוהים: ויהי אור - ויהי אור) מבחינה מיסטית ומבחינה אנרגטית, הימים הקצרים בשנה הם ימים בהם יש תחושה של מוות - ובעת העתיקה זה התחבר עם סוף העולם.

כשהשמש משנה אחרי שלושה ימים את כיוון שקיעתה והיום מתחיל להתארך, זהו ניצחון האור על החושך (ממש כמו המנטרה של חנוכה) ובמובן מיסטי - ניצחון החיים על המוות ולידה מחדש של העולם.

כלומר התחדשות.האור מנצח את החושך


מתחת לכל החגים היהודים מתחבאת מסורת עתיקה יותר. המסורת העתיקה נותנת תשובה לתהליכים של הטבע ויש לה עקרונות מיסטיים ומאגיים שמטרתם להשפיע אנרגטית על האנשים.

כמו שחג פורים, באמצעות המצווה לשמוח, נותן התשובה לתקופה בה יש אנרגיות של עצב והתכנסות פנימה, ככה חג חנוכה מגיע כדי לתת תשובה אנרגטית לחושך השורר.כשהחושך מקיף מסביב את הכל והתחושה היא תחושה של מוות - התשובה האנושית היא הגברת האור. ככל שהיום מתקצר, נותנים יותר אור,

כלומר מדליקים בכל יום יותר נרות בחנוכיה. את החנוכיות, לפי המסורת, שמים על אדן החלון, כדי שאור החנוכיה יאיר לא רק את הבית פנימה, אלא גם את הרחוב החוצה. ביחד, כל האורות הקטנים, ממש כמו בשיר ייצרו אור אחד גדול, שיגבר על החושך ששורר בחוץ.


מה הקשר בין חנוכה לחג המולד ולסימן הצלב


יריבות של שנים בין הנצרות ובין היהדות ושימוש לקוי של הנצרות במיסטיקה כדי לנסות ולהרוס את היהדות (ועוד הרבה מסורות עתיקות אחרות) גרמה ליהודים להתנגד לכל מה שקשור לצלב ולסיפור על לידת ישו.

אבל בעצם, חג המולד לא סתם נחגג בדיוק מתי שחוגגים את חנוכה.

ולא סתם קוראים לו חג המולד.

במיסטיקה ובאסטרולוגיה, לכל אחד מהכוכבים יש סימן.

הסימן של השמש הוא הצלב.

כמו שכתבתי קודם, לפי המסורות העתיקות, השמש מתקרבת למוות ביום ההיפוך החורפי - ב 21.12

ולאחר שלושה ימים נולדת מחדש ב 24.12, שזה בעצם התאריך של חג המולד.

בעצם, ממש כמו חנוכה, את חג המולד חגגו הרבה לפני שנולדה הנצרות. לא כמו חנוכה, כדי להילחם בחושך,

אלא הוקרה לשמש שחוזרת ונולדת מחדש (לכן השימוש בצלב - סימן השמש).


כמו היהדות, שהתאימה מסורות עתיקות לאג׳נדה היהודית ושכתבה מחדש את הסיבות למנהגים להתאים אותם למסורת היהודית, גם הנצרות החליפה את המסורת העתיקה של חגיגת לידת השמש (שסימנה צלב)

וסיפרה סיפור שמתאים לאג׳נדה הנוצרית-חברתית שרצתה להעביר: היא החליפה את הולדת השמש בהולדת המשיח והולדת הדת הנוצרית בכל שנה מחדש.

לכן חג המולד נחגג ביום הראשון שבו השמש ״חוזרת לחיים״ ב 24.12 בכל שנה.


 

כתבה: נועה לוי - הילרית, מדריכה בשיטת ״אור הילינג״ 054-3254777

אהבת? מוזמנ.ת ללחוץ על הלב, או להשאיר תגובה


רוצה לדעת עוד? כנסי לערוץ היוטיוב של ״אור הילינג״, לדף הפייסבוק ״אור הילינג - ריפוי אנרגטי לגוף ולנפש״ או לקבוצה - הילינג, כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול.42 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


מי אני?

קוראים לי נועה ואת המסע שלי עם ההילינג התחלתי לפני יותר מעשור.
למדתי אסטרולגיה, קריאה בקלפי טארוט, כירולוגיה (קריאה בכפות ידיים), עשיתי תואר ראשון בפסיכולוגיה ואני ממשיכה כל הזמן ללמוד. 

 

את שיטת הטיפול היחודית לי פיתחתי לאחר שגיליתי שלבני הבכור - אור, יש גידול בראש ולרופאים לא היו פתרונות. 

היו לי שתי ברירות - לוותר, או לנסות לטפל בו ולעזור לו לחיות.
את הבסיס ידעתי מאינטואיציה ואת השאר למדתי ופיתחתי תוך כדי הטיפולים בו. אור חי ללא טיפולים קונבנציונלים וללא תרופות שנה ו-8 חודשים מעבר למה שהרופאים העריכו שיחיה.
 

הטיפול באור לימד אותי לשלב את כל הידע שרכשתי, להשתמש באינטואיציות שלי ולהשתמש ביכולות שלי בשביל לאפשר לגוף לרפא את עצמו. מאז אני מטפלת ועוזרת לכל מי שמגיע/ה אלי להבריא. להתחבר לעצמו, לנקות את הפצעים, להגשים משאלות ולחיות טוב יותר.
 

אם אתם מרגישים שבא לכם שינוי - להרגיש טוב יותר בגוף ובנפש, אתם מוזמנים לחוות ריפוי שונה. זה תהליך מדהים ובמהלכו (ובסופו) המון טוב.
אני אשמח מאוד לפגוש אתכם.
 

התמונה שלי.png
נועה לוי - הילרית
054-3254777
bottom of page