מה זה פיברומיאלגיה ואיך מטפלים בזה?

כשמרגישים בגוף כאבים - הגוף #כואב. זה לא משנה אם יש, או אין לזה הגדרה רפואית או הוכחה. ולסובלים מפיברומיאלגיה יש תקופות ארוכות של #חוסר_אנרגיה והרבה #כאבים בגוף.

אז אפילו שהרופאים לא מצאו ממש את הסיבה ומה גורם לפיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה - היא לגמרי #מחלה.

ממה היא נובעת - זה פחות משנה.

כי בסוף החיים משתבשים

בדיוק כמו שקורה כשחולים בכל מחלה אחרת.

לכל מחלה - גם לאלה שיש להם הגדרה רפואית ידועה, הסברים, מחקרים ואפילו תרופות, יש ביטויים פיזיים שצריך לטפל בהם וגם גורמים תפיסתיים וריגשיים, שחייבים לטפל בהם, כי בלעדיהם המחלה לא תעבור.


מה זאת מחלה?


אז רגע לפני שניגע #בפיברו ספציפית, אני רוצה לתת לכם את ההגדרה האישית שלי, #כהילרית (מטפלת אנרגטית) ל-מה זאת מחלה. מחלה היא ביטוי פיזי (או נפשי), ז״א הצורה שבה מגיב הגוף למשהו שעובר עליו.

למשל תגובה לטראומה, לפחד, לעומס נפשי, למשבר וכו׳ וכו׳.

מחלה מתפרצת לפעמים שנים אחרי הקושי הנפשי ובגלל זה קשה מאוד להבין מה המקור שלה.

לכל אחד יש רגישות במקום אחר בגוף. יש כאלה שרגישים בראש, יש כאלה שבגב, יש כאלה שרגישים ברגליים, בבטן, בריאות ויש כאלה שרגישים בכמה איזורים ביחד. מחלה מתפרצת בעקבות אירוע טראומטי (גם אם לא מרגישים אותו, או שחושבים שהוא עבר ולא השפיע).

הגוף מזדעזע ומגיב.

איפה? במקום שהוא רגיש אליו. אל התגובה הפיזית מתחברים רגשות מאוד חזקים, תפיסות מחשבות ותחושות.

כל אלה מתפרצים במהירות גדולה ומאותו הרגע פשוט אי אפשר לשחרר אותם. גם כשעושים את כל הטיפולים, לוקחים את כל התרופות ואפילו עושים ניתוח. אם לא מטפלים בכל ההיבטים שגרמו למחלה, היא חוזרת אחרי תקופה.


מה קורה בפיברומיאלגיה?


מי שמכיר את הפיברומיאלגיה יודע שהגוף כואב. בד״כ בכמה איזורים. כל פעם במקום אחר או ביחד בכמה איברים. אלה כאבים קשים, שבאים בגלים ויכולים להשבית את מי שחולה לחלוטין. חוץ מהכאבים יש עייפות מאוד גדולה, חוסר אנרגיה, זרמים ברגלים ובידיים ועוד שלל תופעות, שמתחברות הרבה פעמים עם מחלות נוספות כמו אנדמטריוזיס או כרון.

אבל חוץ מהכאבים, יש לפיברו עוד כמה עניינים, שמקשים על החולים עוד יותר את החיים. הקושי הראשון הוא שכלפי חוץ החולים נראים בריאים. ומי שנראה בריא - מצפים ממנו שיהיה בריא. (אולי בעיקר בגלל שחולים במחלה הרבה צעירים). המשפחה הקרובה, האנשים בעבודה, החברים, לא מבינים את השינוי הפתאומי שעבר על מי שחלה ולא מבינים למה עובר כל כך הרבה זמן והם עדיין חולים.

הקושי השני הוא שבכל הבדיקות שעושים הרופאים, רב האיברים הכואבים נראים תקינים. או במילים אחרות - הרופאים לא רואים מחלה ולא מבינים מה גורם לתופעה הזאת של חוסר תפקוד ואינסוף כאבים. וכשהרופאים לא מוצאים סיבה פיזית, הם אומרים שהכל בראש, או שהכל נפשי ושולחים את החולים לטיפולים נפשיים שבהחלט עוזרים לנפש, אבל לא תמיד פותרים את הבעיה של הכאבים.


איך מטפלים בפיברומיאלגיה?


אז היום, אחרי הרבה מאמצים של חולי פיברו, בעיקר מול הרשויות, להכיר במחלה, למרות שלא מבינים אותה הרופאים, יש הרבה גישות ברפואה שמנסות לתת מענה גם לפן הפיזי של המחלה וגם לפן הנפשי שלה (בדגש על הפן הנפשי). יש משכחי כאבים, קבוצות תמיכה, טיפולים התנהגותיים, דמיון מודרך, קאוצ׳ינג (אימון) מותאם לפיברומיאלגיה, אימוני כושר ושפע של טיפולים אלטנרטיבים. מכיוון שאני הילרית ואני מטפלת בפיברו בכלים שיש לי, אני יכולה להסביר לכם, פיברואים, איך הטיפול שלי עוזר לתופעות של המחלה.


הילינג אנרגטי ופיברומיאלגיה


הילינג אנרגטי, מטפל בכל ההיבטים של המחלה ולכן הוא מצליח לרפא אותה בצורה יסודית, מהשורש הנפשי שלה ועד מה שקורה לגוף בזמן התקף.

ההילינג האנרגטי קודם כל מטפל בתסמינים הפיזים של המחלה. כי חשוב מאוד קודם כל להרגיע את הכאב שבגוף. אם יש איבר שכואב (נגיד רחם, או רגליים), אם יש זרימה עיצבית שגורמת לכאבים, או כאב חד בשרירים שחוזר על עצמו כל הזמן, ההילינג מטפל קודם כל בזה. הוא יודע להגיע לאיבר שסובל, או שמייצר את הכאב ולגרום לגוף לחדש אותו ולרפא אותו (בלי לגעת ובלי לדבר).

יחד עם הטיפול הפיזי ההילינג מגיע גם להיבטים הריגשיים וגם למחשבות (המודעות והלא־מודעות) שיצרו את הפיברומיאלגיה, או משמרות אותה. אם היתה טראומה שבעקבותיה התפרצה המחלה, או טראומה שמשפיעה על המחלה, ההילינג מטפל גם באותה טראומה.

מכיוון שבמהלך הטיפול אין דיבור, המידע שקשור למחלה מגיע למטפל בצורה נקיה ומדויקת ולכן גם הטיפול בו הוא מאוד מדויק.


הכי חשוב בטיפול בפיברומיאלגיה הוא לעזור לחולים לחזור לחיים שהם רוצים לחיות אותם, חיים פעילים של תפקוד בריא. חיים בלי התקפים ובלי כאבים. זה לא תהליך קל, כי הוא לוקח זמן ונוגע בהרבה דברים עמוקים וכואבים שיושבים עמוק בפנים. הרבה פעמים חלק מהתהליך הוא לפתוח חוויות ילדות כואבות, הוא יכול לחשוף התעללות מינית, גירושים כואבים של ההורים (או דברים אחרים שיושבים). הוא גם דורש מהחולים להסתגל מחדש לחיים בריאים, להתעורר בבוקר, לחזור לעבודה, לחזור לחברים.


בקיצור - פיברומיאלגיה היא לא מחלה פשוטה, בהחלט לא רק בראש ובלי שום ספק אפשר גם להחלים ממנה.אם יש לכם שאלות נוספות מוזמנים להשאיר תגובה בפוסט, ליצור איתי קשר טלפוני, או להשאיר פרטים כאן ואחזור אליכם בהקדם.

אתם מוזמנים גם לעקוב אחרי בערוץ היוטיוב של ״אור הילינג״, בדף הפייסבוק ״אור הילינג - ריפוי אנרגטי לגוף ולנפש״ או בקבוצה - הילינג, כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול.

אם אתם צריכים עזרה, רוצים להבריא, או פשוט להרגיש יותר טוב, צרו איתי קשר, או קבעו טיפול

נועה לוי - הילרית 054-3254777
29 צפיות0 תגובות

מי אני?

קוראים לי נועה ואת המסע שלי עם ההילינג התחלתי לפני יותר מעשור.
למדתי אסטרולגיה, קריאה בקלפי טארוט, כירולוגיה (קריאה בכפות ידיים), עשיתי תואר ראשון בפסיכולוגיה ואני ממשיכה כל הזמן ללמוד. 

 

את שיטת הטיפול היחודית לי פיתחתי לאחר שגיליתי שלבני הבכור - אור, יש גידול בראש ולרופאים לא היו פתרונות. 

היו לי שתי ברירות - לוותר, או לנסות לטפל בו ולעזור לו לחיות.
את הבסיס ידעתי מאינטואיציה ואת השאר למדתי ופיתחתי תוך כדי הטיפולים בו. אור חי ללא טיפולים קונבנציונלים וללא תרופות שנה ו-8 חודשים מעבר למה שהרופאים העריכו שיחיה.
 

הטיפול באור לימד אותי לשלב את כל הידע שרכשתי, להשתמש באינטואיציות שלי ולהשתמש ביכולות שלי בשביל לאפשר לגוף לרפא את עצמו. מאז אני מטפלת ועוזרת לכל מי שמגיע/ה אלי להבריא. להתחבר לעצמו, לנקות את הפצעים, להגשים משאלות ולחיות טוב יותר.
 

אם אתם מרגישים שבא לכם שינוי - להרגיש טוב יותר בגוף ובנפש, אתם מוזמנים לחוות ריפוי שונה. זה תהליך מדהים ובמהלכו (ובסופו) המון טוב.
אני אשמח מאוד לפגוש אתכם.
 

התמונה שלי.png
נועה לוי - הילרית
054-3254777