הילינג אנרגטי - טיפול אחר בפיברומיאלגיה

כשמרגישים בגוף כאבים - הגוף #כואב. זה לא משנה אם יש, או אין לזה הגדרה רפואית או הוכחה. ולסובלים מפיברומיאלגיה יש תקופות ארוכות של #חוסר_אנרגיה והרבה #כאבים בגוף.

לרופאים אין הרבה הסברים מדעיים לפיברומיאלגיה וגם אין להם הרבה פתרונות.

מה זה פיברומיאלגיה בראיה הוליסטית ואיך #הילינג אנרגטי יכול לעזור:מה זאת מחלה?


אז רגע לפני שניגע #בפיברו ספציפית, אני רוצה לתת לכם את ההגדרה האישית שלי, #כהילרית (מטפלת אנרגטית) ל-מה זאת מחלה. #מחלה היא ביטוי.

ז״א - הדרך שבה מגיב הגוף למשהו שעובר עליו.

למשל תגובה לטראומה, לפחד, לעומס נפשי, למשבר וכו׳ וכו׳.

הביטוי, כלומר התגובה, יכולה להיות פיזית - מחלה או כאבים בגוף

היא יכולה להיות נפשית (עצב, פחד, כעס),

או התנהגותית (הימנעות, אובססיה, חרדתיות, כפיתיות ועוד...).


מה הגוף מבטא?

קושי.

משהו שעובר עליו ואי אפשר לשאת אותו יותר.

אז הוא מתפרץ.

איפה? במקום הרגיש והפגיע ביותר.

יש כאלה שרגישים בראש, יש כאלה שבגב, יש כאלה שרגישים ברגליים, בבטן, בריאות ויש כאלה שרגישים בכמה איזורים ביחד. הגוף מזדעזע ומגיב.


מה קורה בפיברומיאלגיה?


מי שמכיר את הפיברומיאלגיה יודע שהגוף כואב. בד״כ בכמה איזורים. כל פעם במקום אחר או ביחד בכמה איברים. אלה כאבים קשים, שבאים בגלים ויכולים להשבית את מי שחולה לחלוטין. חוץ מהכאבים יש עייפות מאוד גדולה, חוסר אנרגיה, זרמים ברגלים ובידיים ועוד שלל תופעות, שמתחברות הרבה פעמים עם מחלות נוספות כמו אנדמטריוזיס או כרון.

אבל חוץ מהכאבים, יש לפיברו עוד כמה עניינים, שמקשים על החולים עוד יותר את החיים. הקושי הראשון הוא שכלפי חוץ החולים נראים בריאים. ומי שנראה בריא - מצפים ממנו שיהיה בריא. (אולי בעיקר בגלל שחולים במחלה הרבה צעירים). המשפחה הקרובה, האנשים בעבודה, החברים, לא מבינים את השינוי הפתאומי שעבר על מי שחלה ולא מבינים למה עובר כל כך הרבה זמן והם עדיין חולים.

הקושי השני הוא שבכל הבדיקות שעושים הרופאים, רב האיברים הכואבים נראים תקינים. או במילים אחרות - הרופאים לא רואים מחלה ולא מבינים מה גורם לתופעה הזאת של חוסר תפקוד ואינסוף כאבים. וכשהרופאים לא מוצאים סיבה פיזית, הם אומרים שהכל בראש, או שהכל נפשי ושולחים את החולים לטיפולים נפשיים שבהחלט עוזרים לנפש, אבל לא תמיד פותרים את הבעיה של הכאבים.


איך מטפלים בפיברומיאלגיה?


אז היום, אחרי הרבה מאמצים של חולי פיברו, בעיקר מול הרשויות, להכיר במחלה, למרות שלא מבינים אותה הרופאים, יש הרבה גישות ברפואה שמנסות לתת מענה גם לפן הפיזי של המחלה וגם לפן הנפשי שלה (בדגש על הפן הנפשי). יש משכחי כאבים, קבוצות תמיכה, טיפולים התנהגותיים, דמיון מודרך, קאוצ׳ינג (אימון) מותאם לפיברומיאלגיה, אימוני כושר ושפע של טיפולים אלטנרטיבים.


הילינג אנרגטי ופיברומיאלגיה


הילינג אנרגטי, מטפל בכל ההיבטים של המחלה ולכן הוא מצליח לרפא אותה בצורה יסודית, מהשורש הנפשי שלה ועד מה שקורה לגוף בזמן התקף.

ההילינג האנרגטי קודם כל מטפל בתסמינים הפיזים של המחלה.

כי חשוב מאוד לטפל בכאב ולשקם את האיברים הפגועים. אם יש איבר שכואב (נגיד רחם, או רגליים), אם יש זרימה עיצבית שגורמת לכאבים, או כאב חד בשרירים שחוזר על עצמו כל הזמן, ההילינג מטפל קודם כל בזה. הוא יודע להגיע לאיבר שסובל, או שמייצר את הכאב ולגרום לגוף לחדש אותו ולרפא אותו (בלי לגעת ובלי לדבר).

יחד עם הטיפול הפיזי ההילינג מגיע גם להיבטים הריגשיים וגם למחשבות (המודעות והלא־מודעות) שיצרו את הפיברומיאלגיה, או משמרות אותה. אם היתה טראומה שבעקבותיה התפרצה המחלה, או טראומה שמשפיעה על המחלה, ההילינג מטפל גם באותה טראומה.

מכיוון שבמהלך הטיפול אין דיבור, המידע שקשור למחלה מגיע אל המטפל.ת בצורה נקיה ומדויקת ולכן גם הטיפול בו הוא מאוד מדויק.

זה לא תהליך קל, כי הוא לוקח זמן ונוגע בהרבה דברים עמוקים וכואבים שיושבים עמוק בפנים. הרבה פעמים חלק מהתהליך הוא לפתוח חוויות ילדות כואבות, הוא יכול לחשוף התעללות מינית, גירושים כואבים של ההורים (או דברים אחרים שיושבים). הוא גם דורש מהחולים להסתגל מחדש לחיים בריאים, להתעורר בבוקר, לחזור לעבודה, לחזור לחברים.

את כל זה עושים באופן הדרגתי עד להחלמה המקסימלית ולחזרה לשגירה ולחיים.


אם את.ה צריכ.ה עזרה, רוצה להבריא, או פשוט להרגיש יותר טוב, צרו איתי קשר, או קבעו טיפול הילינג אנרגטי [מה זה הילינג אנרגטי אפשר לקרוא כאן]


אם יש לכ